PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=149648}

Straż dzienna

Dnevnoy dozor
6,8 12 211
ocen
6,8 10 1 12211
Straż dzienna
powrót do forum filmu Straż dzienna

Przyznać muszę na początku, że nie przepadam (delikatnie mówiąc) za rosyjskim kinem. Ma w
sobie coś, co mnie po prostu odpycha. Jednak uwielbiam rosyjskie książki fantasy i gdy
przeczytałam serię Łukanienki po prostu się w niej zakochałam. Nie mogłam więc odpuścić sobie
obejrzenia filmów. Adaptacja bardzo odbiega od książek (oba filmy obrazują tylko wydarzenia z
pierwszej części książki, czyli Nocnego patrolu), mam wrażenie, że scenarzysta "wyjął" z książek
tylko ogólny pomysł na świat i główne postaci, lecz nie jest to minusem, wręcz przeciwnie- miło
było zagłębić się w nową historię, a nie odgrzewać to co już przeczytałam. Niezwykle podoba mi
się postać Antona, jest dokładnie taki jakim sobie go wyobrażałam. Efekty specjalnie też są na
przyzwoitym poziomie, chociaż myślę, że w świecie Zmroku mogli wykazać się większą
wyobraźnią. W filmach czuć rosyjski klimat, którego tak nie lubię, lecz o dziwo, w tym przypadku
przypisuję go na plus. Polecam obie części, jest to kawał dobrego kina fantasy, do którego można
podejść z lekkim przymrużeniem oka.

użytkownik usunięty
nancyfilmweb

8./10?

to taki gniot, że po 40 minutach śpisz i błagasz o napisy

ocenił(a) film na 8

Myślę, że swoją ocenę doskonale uzasadniłam logiczną i spójną wypowiedzią, natomiast Twój komentarz po tytułem ''wszystko to jedno wielkie gunwo'' nie jest w ogóle na miejscu. Inteligentna osoba podczas komentowania filmu podaje argumenty dzięki którym daje możliwość innym użytkownikom dowiedzenia się dlaczego dany film jej się nie spodobał lub też przeciwnie-spodobał. Dlatego też, następnym razem powstrzymaj się od swoich chamskich i wieśniackich komentarzy pod wypowiedzią osoby na poziomie.

nancyfilmweb

Nie czytałem książek. Ale przyznam że filmy to spory powiew świeżości w serwowanym ostatnio odmóżdżającym kinie rozrywkowym. Inne niż amerykańskie produkcje co raz śmielej pokazują, że warto po nie sięgać. Oba filmy obejrzałem jeden po drugim. Uniwersum jest lekko zarysowane i sprawia, że ma się ochotę na więcej. Poziomy mroku najlepsze:) Stopniowanie zdolności od zwykłych wampirków, poprzez wiedźmy i magów po najsilniejszych wybranych całkiem dobrze ukazane. Sporo wątków zostało ledwie poruszonych, żeby samemu dopowiedzieć resztę historii. Bohaterzy są tu ukazani bardzo szczegółowo. Mamy całą paletę emocji poszczególnych postaci, poznajemy motywy ich działań i zachowań. Główny bohater za to zdaje się być potraktowany trochę mniej łaskawie przez scenarzystów. Nie wiemy o nim praktycznie nic. Pojawienie się deus ex machina w postaci kredki przeznaczenia było nieco naciągane i sprawiło, że zakończenie było oczywiste. Momentami film przynudzał nie potrzebnymi scenami a nagromadzenie postaci powodowało problem ze skupieniem na tych którzy naprawdę są ważni dla historii. Ogólnie jednak film jest warty obejrzenia. Daję również nadzieje, że świat fantasy ma jeszcze wiele do powiedzenia a tematy filmów z tego gatunku nie muszą sprowadzać się do średniowiecza- dosłownie i w przeności:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones