PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=149648}

Straż dzienna

Dnevnoy dozor
6,8 12 211
ocen
6,8 10 1 12211
Straż dzienna
powrót do forum filmu Straż dzienna

Książki nie czytałem ani nie oglądałem pierwszej części więc czymś normalnym jest jak bym kilku rzeczy nie wiedział. Ale po 30 minutach tureckiego kazania, chaotycznego skakania, próby bycia śmiesznym na siłę, przewidywalnych akcji dałem sobie spokój bo reżyser nie wpadł na pomysł że są tacy ludzie jak ja i nie znają wcześniejszych wątków :/
Próbowałem doszukać powodów czemu taka wysoka ocena ale nie znalazłem choć jednego.

kakatoshi

dlatego chociaż powinieneś obejrzeć pierwszą część, do czytania już nie namawiam ale po pierwszej części coś byś tam już wiedział i może inaczej byś spojrzał na film. Poza tym, film nie jest jakimiś zwykłym filmem akcji czy czymś takim (bo chyba tak go postrzegasz) A reżyser skoro kręci 2 filmy to chyba liczy na to że ktoś obejrzy przynajmniej tą pierwszą część.. jak się nie spodoba to drugą odpuści ;) Szukam chociaż jednego powodu dlaczego "1/10" i też się nie doszukuję niczego takiego

Labavi

Zapewne tak by było jak mówisz,ale zadaniem reżysera jest też w przypadku sequeli zachęcanie widza do obejrzenia poprzednich części gdy tego nie zrobił dotychczas poprzez nawiązywanie do początku. Bardzo prosty przykład: Seria Harrego Pottera - można oglądnąć spokojnie oraz przyjemnie ostatnią część a poprzednich nie(choć traci się na tym bardzo dużo klimatu i fabuły) i wie się mniej więcej "o co biega". A ocena "Nieporozumienie" oddaje moją opinie na zbyt wysoką średnią ;)

ocenił(a) film na 7
kakatoshi

Widzisz kakatoshi- to jest właśnie piękne w dobrym kinie, nie uświadczysz tego, wykazując zamiłowanie do popcornowego, amerykańskiego gówna. To nie jest blockbusterowy sequel mający na celu przyciągnięcie kolejnych widzów. To miała być kontynuacja, stanowiąca dopełnienie całości. Po co oglądać film, znając jego zakończenie ? ( ach ten idiotyczny przykład z Harrym Potterem, masz rację, wielkie kino ;])

użytkownik usunięty
CypherR

"mozna ogladac spokojnie oraz przyjemnie" - to obejrzyj se ku(r)wa Zlotopolskich;)

kakatoshi

kakatoshi
Po pierwsze - Żaden debilny argument nie usprawiedliwi tego, że wystawiłeś temu filmowi 1. Za same efekty i muzykę należy mu się przynajmniej dobry.
Po drugie - Nie oglądałeś pierwszej części to po jaką cholerę oceniasz drugą! Z całą pewnoością niewiele zrozumiałeś z fabuły, a na pewno na tyle, że gdybyś był choć odrobinę inteligentym człowiekiem oceniłbyś to obiektywnie
Po trzecie - To jeden z najoryginalniejszych filmów fantasy jakie udało mi się oglądać, a jestem fanem gatunku. Za sam pomysł stawiłbym siódemkę!
Więc nie ma żadnego argumentu na potwierdzenie twoich dziąłań!
To zwykłe sk*rwysyństwo żeby zepsuć statystyki i tyle w temacie!

kakatoshi

to nie jest sequel !!!!!!!!!!!!!!!
To DRUGA CZĘŚĆ ekranizacji... Bez pierwszej nie zrozumiesz drugiej... :P

ocenił(a) film na 8
pixi222

A bez drugiej pierwszej ;) Film rewelka ma coś w sobie. Jestem pod wrażeniem (właśnie obejrzałem 2 część). Ciężko oceniać dla kogoś, to trzeba obejrzeć... Mam nadzieję że kiedyś obejrzę na dużym ekranie bo czuję że warto :)

kakatoshi

Trzeba bylo przeczytac laskawie ksiarzke albo obejrzec najpierw pierwsza czesc filmu i bys wszystko wiedzial , bo to jest wszystko powiazane ;D

ocenił(a) film na 8
kakatoshi

Jak czytam taki komentarze to mi nadgarstki siadają najlepiej wcale nie oglądaj filmów tylko oceniaj po plakacie ! To jest jedna historia podzielona na dwa filmy nic dziwnego że nic nie zrozumiałeś wszystkie filmy oglądasz od środka!!!

ocenił(a) film na 7
antifaa

dobra, nie czepiajcie sie. wiecej by sie zrozumialo, gdyby sie obejrzalo pierwsza czesc, ale fakt jet faktem, ze watki nie sa logicznie i jasno przedstawione... i nie chodzi o ich wieloznacznosc, tylko balaganiarstwo w prowadzeniu akcji.

Olalalaa

"bałaganiarstwo"??? przecież o to chodzi , ludzie to nie jest jakiś kolejny gniot z USA, poza fabułą to właśnie to prowadzenie akcji daje nam taki fajny film, a co do oglądania od drugiej części to nie widzę żadnego kłopotu czy wszystko musi mieć odpowiedź :) poza tym od czego mamy wyobraźnie

kakatoshi

Koledze brakuje trochę lat do oglądania takich filmów. Bo chyba nie oglądał Star Wars - tam też nie było w żadnych częściach przypominania poprzedniego filmu. To samo tyczy się chociażby Władcy Pierścieni ... Czy na początku drugiej części lektor opowiadał co się stało w pierwszej i kim są bohaterowie? A Piraci z Karaibów... A Matrix... Ojciec Chrzestny itp. Nie wińcie go za to. Kiedyś podrośnie to może wtedy obejrzy ten film na poważnie i zacznie od jedynki.

ocenił(a) film na 2
kakatoshi

Nie zgadzam się z Twoimi argumentami, ale zgadzam się z niską oceną tego filmu. Ja dałam 2 tylko za jeden piękny motyw muzyczny i orginalny pomysł na film fantasy. Niestey w moim przypadku nie trafiony. Bardzo się męczyłam oglądając tą Straż Dzienną (Straż Nocną też oglądałam). Uwielbiam fantasy czytam prawie wszystko tego gatunku, oglądam mniej. Ale zdecydowanie jestem zwolennikiem old school w stylu Tolkiena - elfy, krasnoludy. Nekromanci, wampiry też ale normalne, klasyczne :)

użytkownik usunięty
zeloth

Czyli poszłaś do kina w oczekiwaniu na czwartą część Władcy Pierścieni? Bo chyba czegoś tu nie rozumiem. Poza tym "old school"? WTF? Normalne, klasyczne... RATUJCIE MNIE! Co to znaczy? Szanuję ocenę, ale ignorancja to inna sprawa. :/

ocenił(a) film na 2

Jaka ignorancja? Słyszałam o tym filmie i chciałam go zobaczyć. Nigdy nie zaczynam oglądać filmu mając jakieś oczekiwania względem niego, po prostu oglądam i wyrabiam sobie zdanie. Zobaczyłam i nie spodobał mi się. Wole inny rodzaj fantastyki. Każdy ma prawo do swojego zdania i jeśli coś się komuś nie podoba nie można od razu nazywać go ignorantem. A co Ty nie znasz angielskiego? Nie wiesz co znaczy ten zwrot? O co Ci chodzi? O wplatanie zwrotów po angielsku? Jeśli tak to grow up man, nie żyjemy w izolacji. Nawiązując do zwrotów przez Ciebie użytych - normalna fantastyka? Co to ma w ogóle być? Idąc tym torem myślenia Tolkien to normalna fantasy inne np. Campbell już nie? To dopiero super stwierdzenie.

użytkownik usunięty
zeloth

Przypominam Twój post z dnia 18 czerwca
"Nie zgadzam się z Twoimi argumentami, ale zgadzam się z niską oceną tego filmu. Ja dałam 2 tylko za jeden piękny motyw muzyczny i orginalny pomysł na film fantasy. Niestey w moim przypadku nie trafiony. Bardzo się męczyłam oglądając tą Straż Dzienną (Straż Nocną też oglądałam). Uwielbiam fantasy czytam prawie wszystko tego gatunku, oglądam mniej. Ale zdecydowanie jestem zwolennikiem old school w stylu Tolkiena - elfy, krasnoludy. Nekromanci, wampiry też ale normalne, klasyczne :)"

Ja się pytałem, co to znaczy według Ciebie "old school fantasy"... "Normalne, klasyczne" to także Twoje słowa. Co to znaczy klasyczne i normalne wampiry? To z Twoich słów można było wywnioskować, że "Tolkien to normalna fantasy inne np. Campbell już nie", stąd moje oburzenie. Nie wiem, czy nie wiesz, co piszesz, czy tylko udajesz. Jeśli to drugie, to bardzo słabo wychodzi. Dodam też, że fantastyka to nie to samo co fantasy.

Jeśli zaś mowa o angielskim, to ironię uznam za nieudaną. Oceniałaś film, ocenę szanuję. Mówisz o normalnych wampirach, o klasycznych nekromantach. Co to znaczy? To znaczy, że jesteś ignorantką. Na temat samych wampirów polecam lekturę chociażby pani Janion, a potem ewentualnie zapraszam do dyskusji i wytłumaczenie, co to znaczy klasyczny i normalny wampir. I jeszcze jedno, skoro czytasz wszystko fantasy, to może czas na serię Łukjanienki, bo w tym całym Twoim czytelnictwie fantasy ominęłaś najwyraźniej pozycje tego autora (film powstał na ich bazie, głównie na podstawie Nocnego patrolu).

użytkownik usunięty
kakatoshi

Film bardzo nudny sam bym lepszy zrobił . Film wyłączyłem około 1h przed końcem ... Więcej niż 2/10 nie zasługuje ...... :( chyba każdy sie z tym zgodzi .... Najgłupszy film jaki kiedy kolwiek widziałem .

użytkownik usunięty

"nudny film nawet ja bym zrobil lepszy" piszac w ten sposob pokazujesz ze jestes skonczonym nieudacznikiem,bo stawiasz siebie na ostatnim miejscu za filmem ktory uwazasz za glupi

użytkownik usunięty

bo to jest bardzo nudny film ... lepszy bym zrobił bo to najgorszy film jaki widziałem .
sam jesteś nieudacznikiem .. TO wogule nie jest dobry film
jaki masz problem ???

użytkownik usunięty

nie byl nudny - przewrotnosc akcji, zwroty, uczucie chaosu bylo zamierzone dlatego zeby widz poczul sie jak by sam uczestniczyl w walce dobra ze zlem - mi sie ten film bardzo podobal, czekam na trzecia czesc

ocenił(a) film na 8

Problem to masz ty - ze składnią zdania o ortografii nie wspominając. Jeśli to jest dla ciebie najnudniejszy film jaki w życiu widziałeś to zapewniam cię, że naprawdę mało w swoim krótkim życiu oglądałeś. Ale czego można się spodziewac po zagorzałym fanie Avatara. Szkoda, że niektórzy nie dostrzegą już nigdy uroku normalnych filmów, które nie wyglądają jak przesycona kolorami bajka : )

ocenił(a) film na 1
kakatoshi

zgadzam się w 100% - 30minut z życia mniej.

kakatoshi

jak chcesz wiedzieć dlaczego ocena wysoka to zobacz kto oceniał.
film jest gówno warty, fabuły nie będę komentował ale aktorstwo czy reżyseria tempe jak stary scyzoryk.

ocenił(a) film na 7
kakatoshi

No tak, przecież w Ojcu Chrzestnym II na początku była wstawka "W poprzedniej części. Rodzina Corleone zajmuje się przestępczym procederem...".

kakatoshi

W sumie tak patrząc wstecz na tą moją ocenę z aktualną wiedzą to muszę przyznać że jest ona całkowicie bezpodstawna. Tak naprawdę nie można ocenić w sposób właściwy jakiegokolwiek dzieła nie rozumiejąc sensu. Film być może oglądnę, ale tym razem zacznę od pierwszej części.

Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones